Focení pro módní internetový portál

OD

Ahoj moji milý čtenáři,

jak jsem Vám v minulém článku slíbila, podělím se dnes s Vámi o můj zážitek s focením. Ale než se k samotnému focení dostanu, ráda bych se zamyslela nad jednou věcí, která s tím bohužel docela dost souvisí.

„Tak dej hlavu nahoru a dělej co tě baví“ zní mi v hlavě slova jedné písně, a já přemýšlím nad tím, proč lidé dělají práci, která je očividně nebaví. Přece, když má někdo tu možnosti vybrat si zaměstnání, tak si vybere to co ho baví, nebo ne? Já třeba miluji auta, a kdybych mohla a měla na to, otevřu si autosalon nebo autobazar. Ale zpět nohama na zem.

Není to tak dávno, co jsem byla rozhodnutá, že si udělám kurz líčení, bohužel mi rekvalifikační kurz na úřadu práce neprošel, tak jsem alespoň zašla za úžasnou Evičkou Vodňanskou, která se v této branži pohybuje už hooodně dlouho. Aby mi s jistými věcmi poradila. Proč o tom mluvím? Podívejte se na fotku vlevo, připadá Vám toto líčení od „vizážistky“ na profesionální focení? Druhá fotka je moje, jak se zkouším líčit já, když jsem se minule fotila. Ani jedna fotka není nijak upravovaná.

Co třeba fotograf? Přece to nebude dělat někdo koho to očividně nebaví a nemá proto cit, nebo ano? I když v dnešní době, je jednoduché si koupit foťák, udělat pár fotek a na facebooku si udělat stránku např. Jan Novák photography a podobné nesmysly.

Den focení

Popravdě byl to trochu hektický den, už od začátku. Ráno jsme museli ještě s přítelem na zimní stadion dotáčet videa, a v 9 hodin už jsem měla být na focení, aby se na mě zbytečně nečekalo. Nebo já jsem nechtěla, když mi bylo řečeno, že je to tak na 2 hodinky a za provozu kavárny, tak abychom nezdržovali. Mě potom čekalo ještě otravné vyřizování na úřadech.

První věc, která mě měla zaseknout, mě bohužel nezasekla. Den před focením jsem se zeptala fotografa, jak to vše bude. Zda si mám vzít s sebou nějaké věci – boty, líčení, nebo bude vše zajištěno. Řekl mi, že neví, že to musí zjistit, protože vlastně ani neví co se bude fotit. Vtipné!

Když jsme tedy okolo 9 hodiny s přítelem dorazili do smluvené kavárny, zjistila jsem, že focení je pro jeden modní internetový magazín. Budou se totiž fotit „podzimní trendy“. V duchu si říkám „Joo super!“, třeba se něčemu přiučím, okouknu a oživím si šatník.

Dolíčila se 1. modelka a já se šla líčit. Na můj kosmeticky moc nepolíbený vkus, šlo líčení až moc rychle. Pravdou je, že nemám problémovou pleť, ale stejně to bylo šup šup. Neřešila jsem to, nebyla to moje věc. Mezitím fotili 1. model, tam už jsem začala mít pochybnosti o tom všem. Nikdo nevěděl kam modelku vlastně posadí, jak to nasvítit, atd. – no srandy kopec. Pomáhal dokonce i přítel, který přijel jen jako můj doprovod.

Nejsem z módního oboru, ale logicky to beru tak, že pokud mám projekt tak ho musím mít promyšlený. Pokud se tedy nejedná o improvizaci, což toto opravdu nebylo ani být nemělo. Doladím ho tak, aby každý věděl co má dělat, a vše běželo jak na drátkách.
Osobně nemám tyto situace ráda, protože mě naprosto otráví, a pak mě nebaví vůbec nic dělat. Což pak bylo i na několika fotkách vidět.

Vzhledem k tomu, že se chvátalo, nestihla jsem se ani podívat do zrcadla jak vlastně vypadám a utíkala jsem se fotit.

Zbytek focení v kavárně probíhal v divném duchu, nuda, otrávenost a hlavně neprofesionalita. Když jsme ve 2 hodiny odpoledne konečně skončili. Byla jsem úplně hotová.

Měla jsem pak možnost si fotky hned stáhnout a nestačila jsem se divit. Pár Vám jich sem dávám na ukázku. Bohužel nevím v jaké formě a jak upravené se objeví na modním portále, protože fotografovi se líbili i v originále a nic se mu upravovat nechtělo. Tak doufám, že alespoň v té redakci bude sedět někdo kdo má oči a cit, že toto se do světa na prezentaci pustit nemůže.

Podívat se můžete sami. Docela bych ráda znala Váš názor? Myslíte si, že je tohle v pořádku, a já jsem až moc velký detailista, co chce mít všechno perfektní?

Focení bez Make-upu…

Někdy méně je více. To asi ano, ale rozhodně to neplatí u focení.

No Comments Yet.

A co si o tom myslíte Vy?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *